Start Polecane Rozpoczęły się prace nad projektem nowych ścieżek rowerowych w Southampton

Rozpoczęły się prace nad projektem nowych ścieżek rowerowych w Southampton

541
0

Kierowcy w Southampton muszą przygotować się na miesiące utrudnień w ruchu po tym, jak wczoraj rozpoczęły się prace nad budową nowej sieci rowerowej w mieście.

Projekt ma kosztować 1,3 mln funtów i potrwać dwadzieścia tygodni. Nowe wydzielone pasy rowerowe i terenowe oraz ulepszone przejścia dla rowerzystów i pieszych mają zostać utworzone na Avenue od Lodge Road do Northlands Road.

Rada Miasta zobowiązała się do zminimalizowania zakłóceń, ale prosiła kierowców, aby przygotowali się na utrudnienia w ruchu drogowym. Praca jest częścią Southampton Cycle Network, w ramach której powstało wiele nowych ścieżek rowerowych w całym mieście, w tym na Inner Avenue.

Prace rozpoczęły się nocnym zamknięciem the Avenue w dniu 6 października od 20:00 do 6:00.Skrzyżowanie Northlands Road z The Avenue pozostanie zamknięte przez siedem tygodni, począwszy od 7 października, aby umożliwić budowę nowego skrzyżowania dla pieszych i rowerzystów oraz ulepszenie istniejących chodników i krawężników. Ruch zostanie przekierowany przez Banister Road, ale szefowie dróg powiedzieli, że dostęp do Cemetery Road zostanie utrzymany z tymczasowymi dwukierunkowymi światłami przez Northlands Road.

PoprzedniSklep Lego w Westquay zostanie otwarty już w tym miesiącu
Następny41 bezdomnych zmarło w Southampton w ciągu ostatnich sześciu lat