Start Polecane Rozpoczęły się prace nad nową linią rowerową na Bassett Avenue

Rozpoczęły się prace nad nową linią rowerową na Bassett Avenue

545
0

Trwają prace nad stworzeniem tymczasowego pasa rowerowego na jednej z najbardziej ruchliwych dróg w Southampton.

Podwójna jezdnia na Bassett Avenue zostanie zredukowana do jednego pasa w obu kierunkach, ponieważ jeden z dwóch pasów zostanie tymczasowo zamieniony w tor rowerowy. Tymczasem dla pieszych utrzymane zostaną istniejące wspólne ścieżki dla wspierania dystansu społecznego.

Wiadomość została potwierdzona przez Radę Miasta Southampton. Oświadczenie rady brzmi następująco: „Mimo że natężenie ruchu jest niskie, wprowadzimy tymczasowe zamknięcie pasów ruchu na Bassett Avenue i The Avenue, aby zapewnić rowerzystom ich własne ścieżki rowerowe na drodze. Zmniejszymy odcinki alei, gdzie jest to droga dwujezdniowa, do jednego pasa, ale większość alei będzie miała ograniczenia szerokości, aby umożliwić korzystanie z pasów rowerowych na drogach, przy jednoczesnym utrzymaniu jednego pasa dojazdowego i wyjazdowego dla pojazdów”.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo będzie obowiązywać tymczasowy pas rowerowy na Bassett Avenue. Władze lokalne potwierdziły, że prace od ronda Chilworth do pubu Cowherds rozpoczęły się 27 maja i potrwają trzy noce.

PoprzedniPodejrzany mężczyzna fotografował dzieci w parku w Southampton
NastępnyTrzech aresztowanych po tym, jak mężczyzna został dźgnięty nożem w Southampton