Start Southampton Rozpoczęcie kultowego projektu odbudowy repliki hydroplanu wyścigowego

Rozpoczęcie kultowego projektu odbudowy repliki hydroplanu wyścigowego

284
0

Rozpoczęto projekt budowy repliki hydroplanu wyścigowego z lat 20. XX wieku, aby zebrać pieniądze na nową organizację charytatywną.

Utworzona w zeszłym roku podczas pandemii organizacja charytatywna Supermarine S5 Seaplane zleciła już budowę skrzydeł repliki samolotu S5.Organizacja charytatywna poinformowała, że ​​zamierza zebrać 285 000 funtów i planuje ukończenie kultowego samolotu do 2024 roku.

Przewodniczący organizacji charytatywnej, Will Hosie, powiedział: „Rodzina kultowych hydrosamolotów Supermarine została zbudowana nad Southampton Water i przetestowana w Woolston”. Supermarine S5, brytyjski jednosilnikowy wodnosamolot wyścigowy zaprojektowany przez RJ Mitchella i zbudowany przez Supermarine, „rozpoczął zwycięską passę Supermarine Seaplane Racers”, wyjaśnił przewodniczący.

Samolot został zbudowany w Wielkiej Brytanii specjalnie na Schneider Trophy – międzynarodowe zawody, które rozpoczęły się w 1911 roku, aby zachęcić do innowacji technicznych i odbyły się w różnych lokalizacjach na całym świecie, w tym w Calshot.

Organizacja charytatywna Supermarine S5 Seaplane poinformowała, że ​​planuje również program edukacyjny wspierający dziedzictwo i historię, szczególnie dla młodych ludzi rozważających karierę w technologii, inżynierii i matematyce.

PoprzedniFluor dodawany do wody pitnej w Wielkiej Brytanii
NastępnyDrony wykorzystywane do dostaw leków na Isle of Wight