Start Coronavirus Rozpoczął się program oferujący 50 proc. zniżki. Na posiłki w restauracji

Rozpoczął się program oferujący 50 proc. zniżki. Na posiłki w restauracji

1056
0

Od poniedziałku mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą cieszyć się posiłkami za pół ceny przez cały sierpień, w ramach rządowego programu mającego na celu zwiększenie liczby odwiedzających restauracje i puby.

„Eat out to help out” dotyczy posiłków w restauracjach od poniedziałku do środy w ponad 72 000 lokali. Zniżka jest ograniczona do 10 GBP na osobę i nie dotyczy alkoholu.

Program ma zachęcić ludzi do odwiedzania restauracji, kawiarni i pubów, które zostały mocno dotknięte kryzysem wywołanym pandemią. Około 80% firm hotelarskich zaprzestało działalności w kwietniu, a według danych rządowych zwolniono 1,4 miliona pracowników – najwięcej ze wszystkich sektorów.

Wiele obiektów, które zostały ponownie otwarte po 4 lipca, zostało również zmuszonych do działania z mniejszą przepustowością, aby zachować zgodność z zasadami dystansu społecznego.

Oferta dotyczy tylko uczestniczących w programie restauracji w Wielkiej Brytanii, są to m.in. Pizza Express, Costa Coffee, McDonald’s i Nando’s.

Kanclerz Rishi Sunak powiedział: „Głównym celem naszego programu „jedz poza domem” jest pomoc w ochronie miejsc pracy 1,8 miliona szefów kuchni, kelnerów i restauratorów poprzez zwiększanie popytu.

Do skorzystania z oferty nie są wymagane vouchery, a uczestniczący lokal odlicza 50% od rachunku i pobiera rabat od Skarbu Państwa. Nie ma minimalnej kwoty wydatków i możesz korzystać z rabatu tak często, jak chcesz w kwalifikujące się dni. Nie dotyczy to jednak dań na wynos.

PoprzedniPopularny pub zamknięty po telefonie od pracowników NHS Track and Trace
NastępnyIrlandia: Nie żyje 20-letnia Patrycja. Jej partner zatrzymany