Start Imprezy Royal Shakespeare Company przygotuje program w wirtualnej rzeczywistości

Royal Shakespeare Company przygotuje program w wirtualnej rzeczywistości

354
0

Royal Shakespeare Company ma wystawić na żywo przedstawienie online z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości.

Spektakl zatytułowany Sen i oparty na sztuce Williama Szekspira Sen nocy letniej miał zostać wystawiony wiosną. Ale działalność teatru, podobnie jak wielu innych, została zakłócona przez koronawirusa.

RSC, z siedzibą w Stratford-upon-Avon w Warwickshire, powiedział, że produkcja wykorzystuje najnowszą technologię gier i teatru oraz interaktywną ścieżkę dźwiękową, która reaguje na ruchy aktorów podczas pokazu.

Powiedział, że za pośrednictwem tabletu, telefonu komórkowego lub strony internetowej programu widzowie będą mogli bezpośrednio wpływać na występ na żywo z dowolnego miejsca na świecie.

Przedstawienie odbywa się z siedmioma aktorami w specjalnie stworzonej przestrzeni motioncapture w The Guildhall w Portsmouth, przy wsparciu zespołu z University of Portsmouth.

Przedstawienie będzie trwać od piątku 12 marca do soboty 20 marca.

Widzowie mogą kupić bilet o wartości 10 funtów, wziąć udział w elemencie interaktywnym lub obejrzeć przedstawienie za darmo. Bilety można rezerwować online.