Start Polecane Royal Mail wydaje pilne ostrzeżenie o „fałszywych e-mailach”

Royal Mail wydaje pilne ostrzeżenie o „fałszywych e-mailach”

469
0

Poczta brytyjska wydała pilne ostrzeżenie przed oszustami, którzy rozesłali mnóstwo „fałszywych e-maili” do opinii publicznej.

Według doniesień oszuści zaatakowali ludzi za pośrednictwem poczty elektronicznej, twierdząc, że odbiorca ma niedostarczony list. Wiadomość e-mail zawiera informację, że aby otrzymać list lub paczkę, będą musieli zapłacić kwotę 1,99 GBP, co wymaga podania danych bankowych.

Oszustwo zostało zgłoszone przez Wycombe District Neighborhood Watch w Flackwell Heath po tym, jak otrzymał je mieszkaniec wioski. Royal Mail podzieliła się radą, jak rozpoznać fałszywą wiadomość e-mail. Na ich stronie internetowej czytamy: „Sprawdź u góry wiadomości. Oszuści często używają bezosobowych i ogólnych terminów lub pozdrowień, takich jak “Attention Royal Mail Customer”.

„Mogą używać sfałszowanego adresu e-mail w polu „od”, np. „Delivery@royalmail.com”. Mogą nawet używać logo Royal Mail. Nic z tego nie gwarantuje, że wiadomość e-mail pochodzi od nas.”

Royal Mail ostrzega ludzi, aby nigdy nie wysyłali wrażliwych danych osobowych, danych bezpieczeństwa lub numerów kart kredytowych pocztą elektroniczną.

„Nigdy nie klikaj linku w e-mailu, jeśli nie masz co do niego pewności, zwłaszcza jeśli zawiera on prośbę o podanie osobistych informacji bankowych, może to spowodować próbę zainstalowania złośliwego oprogramowania na Twoim komputerze.