Start Wiadomości Rosyjskie bombowce mogły zderzyć się z pasażerskim samolotem

Rosyjskie bombowce mogły zderzyć się z pasażerskim samolotem

934
0
Photo credit: HooLengSiong / Foter / CC BY-NC-SA

Jak twierdzi były szef sił powietrznych Wielkiej Brytanii, lord Stirrup rosyjskie bombowce, które w zeszłym tygodniu naruszyły przestrzeń powietrzną Wielkiej Brytanii, stanowiły poważne zagrożenie dla samolotów pasażerskich.

Testowanie brytyjskiej obrony powietrznej przez Rosjan mogło zakończyć się katastrofą lotniczą. W ciągu ostatnich czterech lat brytyjskie samoloty wojskowe zostały postawione aż 40 razy w stan gotowości przez samoloty rosyjskie naruszające brytyjską przestrzeń powietrzną.

Według byłego szefa sił powietrznych „Rosja staje się coraz bardziej agresywna”. „Te bombowce wybrały się na krótką podróż próbną testując naszą obronę.

Jest to bardzo niebezpieczne, bo w ten sposób może dojść do zderzenia rosyjskich samolotów z pasażerskimi”. Zdaniem Stirrupa Władimir Putin uważa, że NATO jest „słabe”, a dzieje się tak dlatego, że nie przeznacza ono wystarczających środków na zbrojenia.

„Jeśli NATO jest słabe lub jest postrzegane jako słabe przez Putina, wtedy możliwości naszej obrony także maleją”, twierdzi Stirrup i dodaje, że Wielka Brytania powinna poważnie przemyśleć dozbrojenie Ukraińców, a David Cameron powinien być przygotowany na zwiększenie wydatków na obronę.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBrytyjski rząd rozdaje darmowe działki na wyspie Pitcarn
NastępnyPół miliona bezrobotnych bez zasiłku