Start Polecane Rośnie sprzedaż koców i energooszczędnych urządzeń

Rośnie sprzedaż koców i energooszczędnych urządzeń

347
0

Przed zbliżającą się zimą ludzie zaczynają masowo kupować koce i frytkownice, przygotowując się na wyższe ceny energii. Dobrze sprzedają się również inne energooszczędne urządzenia, takie jak wymuszacze powietrza oraz ciepła odzież.

Raport British Retail Consortium (BRC) i firmy doradczej KPMG pokazał, że wartość sprzedaży na rynku detalicznym wzrosła o 2,2% w zeszłym miesiącu, co oznacza wzrost z 1% wzrostu w sierpniu. Jednak ten niewielki wzrost sprzedaży przesłania o wiele większy spadek ilości sprzedawanych towarów, po uwzględnieniu inflacji – zauważa BRC.

Inflacja jest obecnie bliska poziomu najwyższego od 40 lat i wynosi 9,9%.

Rachunki za energię wzrosły dla milionów gospodarstw domowych 1 października, chociaż wzrost ten złagodził nałożony przez rząd limit cen za jednostkę energii. Jednak ceny energii nadal są dwa razy wyższe niż zeszłej zimy.

Raport BRC wykazuje, że sprzedaż żywności wzrosła o 4,6% w ciągu trzech miesięcy do września, w porównaniu do tego samego okresu w 2021 roku. Sprzedaż artykułów innych niż spożywcze obniżyła się o 0,4% w ciągu kwartału, ale wzrosła we wrześniu, co było spowodowane wzrostem sprzedaży odzieży.

PoprzedniObława rozpoczęta po tym, jak kobieta została napastowana seksualnie przy Primark
NastępnyW Wielkiej Brytanii brakuje pracowników domów opieki