Start Coronavirus Rośnie liczba uczniów z objawami Covid-19 w Southampton

Rośnie liczba uczniów z objawami Covid-19 w Southampton

634
0

Dane NHS pokazują, że liczba raportów o dzieciach z objawami koronawirusa w Southampton gwałtownie wzrosła we wrześniu wraz z powrotem uczniów do szkół.

Czołowy profesor immunologii dziecięcej powiedział, że Covid nie ma wpływu na dzieci, mimo że liczba objawów w Anglii wzrosła prawie dziesięciokrotnie, gdy zaczął się semestr.

Dane NHS England pokazują 812 przypadków, w których osoby w wieku 18 lat i młodsze były zarejestrowane z możliwymi objawami Covid-19 w obszarze NHS Southampton CCG we wrześniu – 10 razy więcej niż w sierpniu. Była to druga najwyższa miesięczna liczba odnotowana w przypadku dzieci, które zgłosiły objawy w marcu, kiedy wybuchła epidemia.

We wrześniu zdecydowana większość (73%) zgłoszeń dotyczących dzieci została zarejestrowana za pośrednictwem diagnozy online NHS 111, a pozostałe 27% przez telefon. W całej Anglii liczba zgłaszanych dzieci z objawami wzrosła z zaledwie 21 000 w sierpniu do 186 000 we wrześniu.

Saul Faust, profesor immunologii dziecięcej i chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Southampton, powiedział, że jesienią/zimą dzieci i członkowie rodziny zawsze mają objawy wirusowe układu oddechowego. Według niego wzrost zgłaszanych objawów i zlecanych badań jest tym, co przewidziałaby większość ekspertów.

Dodał: „Dzieci pozostają względnie niewrażliwe na Covid – ale nie ma innego wyjścia, jak tylko przetestować objawy, ponieważ w przeciwnym razie przypadki zostaną pominięte. Rodzice nie są nadmiernie zaniepokojeni – proszą o testy zgodnie z krajowymi wytycznymi.

PoprzedniFirma Deliveroo zatrudni 300 kierowców w Southampton
NastępnyKoronawirus: 855 pozytywnych przypadków w Hampshire w ciągu tygodnia