Start Polecane Rośnie liczba ataków na egzaminatorów na prawo jazdy

Rośnie liczba ataków na egzaminatorów na prawo jazdy

808
0

Egzaminatorzy przeprowadzający egzamin na prawo jazdy prawdopodobnie będą nosili przymontowane do ciała kamery w obawie przed rosnącą liczbą ataków ze strony kursantów, którym nie udało się pozytywnie zaliczyć testów.

Liczba kandydatów na kierowców, którzy w sposób fizyczny lub słowny zaatakowali egzaminatora, wzrosła o jedną trzecią, co skłania do zapewnienia lepszej ochrony pracownikom. Około 240 incydentów odnotowano w 2016 roku, a rok wcześniej 180. W tym samym okresie ataki na pracowników DVSA (Driver and Vehicle Standards Agency) wzrosły o połowę – do ponad 300 – informuje Evening Standard.

Kamery przymontowane do ciała są teraz testowane na części pracowników DVSA, a jeśli okażą się skuteczne, to zostaną dostarczone wszystkim egzaminatorom.  Takie same urządzania nosi już wielu funkcjonariuszy policji – mają one służyć do rejestrowania interakcji mundurowych ze społeczeństwem.

DVSA zapowiada zero tolerancji dla wszelkich napaści na swoich pracowników i ostrzega, że wszelkie incydenty będą zgłaszane na policję. Najbardziej problematyczni kursanci będą również musieli się liczyć z odroczeniem egzaminu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni32-letni Polak zamordowany w Irlandii
NastępnyDealer narkotyków z Southampton skazany na karę więzienia