Start Wiadomości Rosja odrzuca oskarżenia Wielkiej Brytanii w sprawie Skripala

Rosja odrzuca oskarżenia Wielkiej Brytanii w sprawie Skripala

327
0

Władmir Putin, prezydent Rosji nie zgadza się z oskarżeniami, kierowanymi przez Wielką Brytanię w sprawie otrucia Skripala i jego córki. Putin chce współpracować, ale – jak podkreśla – obie strony muszą być tym zainteresowane. 

– Nonsensowne jest sądzenie, że to Rosja stoi za otruciem Skripala i jego córki – powiedział w niedzielę Putin, zaraz po zakończeniu wygranych wyborów prezydenckich.

Podkreślał także, że Rosja nie posiada substancji, które użyto do zamachu na byłego agenta. Uważa, że jeśli byłby to bojowy środek trujący, ludzie zginęliby na miejscu. Dodał, że wszystkiego tego typu bornie chemiczne zostały zniszczone pod okiem międzynarodowych kontrolerów.

Prezydent Rosji powiedział także, że chce Moskwa chce nawiązać współpracę z Londynem w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

– Jesteśmy gotowi współpracować. Od razu to sygnalizowaliśmy. Jesteśmy gotowi wziąć udział w niezbędnych dochodzeniach, lecz w tym celu konieczne jest zainteresowanie z drugiej strony, a na razie tego nie widać – powiedział Władimir Putin.