Start Wiadomości Rój niebezpiecznych szerszeni nadciąga nad Wyspy. Ugryzienie może być śmiertelne

Rój niebezpiecznych szerszeni nadciąga nad Wyspy. Ugryzienie może być śmiertelne

5953
0

Do Wielkiej Brytanii zmierzają, liczące miliony owadów, roje szerszeni. Insekty przybywają z Francji gdzie w tym sezonie w wyniku ukąszeń zmarło już sześc osób.

Mierzące prawie osiem centymetrów szerszenie azjatyckie, które niebawem pojawią się w UK, do Europy przybyły z Chin. Jest to najbardziej niebezpieczny i jadowity gatunek z tej rodziny – z powodu szoku anafilaktycznego wywołanego ukąszeniem w tym roku we Francji zmarło już sześć osób. W większości przypadków zgony następowały po tym, jak ofiara naruszyła gniazdo i została wielokrotnie ukąszona, co powodowało śmiertelną w skutkach, reakcję alergiczną.

Caroline Liston, przewodnicząca Stowarzyszenia Pszczelarzy z Norfolk (Norfolk Beekeepers’ Association) tłumaczy, że szerszenie azjatyckie przedostały się do Francji w 2004 roku, ukryte w skrzyniach z transportem chińskiej porcelany. „To ogromne, niezwykle niebezpieczne drapieżniki” – ostrzega Liston i tłumaczy, że ich pojawienie się na Wyspach jest zagrożeniem nie tylko dla ludzi.„Szerszenie żywią się pszczołami” – tłumaczy. „Czają się przy wejściach i atakują powracające do uli owady. Tam gdzie grasują, mogą zdziesiątkować całe populacje” – tłumaczy.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniRozpoczęły się prace drogowe na obwodnicy w Totton
NastępnyDo 2050 roku jedna czwarta Brytyjczyków będzie pochodziła z mniejszości etnicznych