Start Polecane Rodziny w Hampshire otrzymają dodatkowe 200 funtów za przyjęcie ukraińskich uchodźców

Rodziny w Hampshire otrzymają dodatkowe 200 funtów za przyjęcie ukraińskich uchodźców

339
0

Rodziny otrzymają dodatkowe 200 funtów miesięcznie za przyjęcie ukraińskich uchodźców w swoich domach.

Rada Hrabstwa Hampshire ogłosiła dodatkowe wsparcie dla mieszkańców przyjmujących ukraińskich gości w ciągu najbliższych pięciu miesięcy.

Dodatkowa gotówka będzie wydawana od października. Pochodzi z dotacji wypłacanej władzom lokalnym wyższego szczebla w celu lokalnego wsparcia programu Domy dla Ukrainy.

Hampshire jest trzecim hrabstwem, które przyjmuje największą liczbę obywateli Ukrainy, mówi rada hrabstwa.

Lider rady, radny Rob Humby, powiedział: „Widzieliśmy niezwykle pozytywną reakcję mieszkańców na trudną sytuację narodu ukraińskiego, a nasz okręg przyjął ponad 1100 rodzin w ramach krajowego programu osiedleńczego.

„Rząd ustalił płatności dla gospodarzy na 350 funtów za zakwaterowanie, ale chcemy zwiększyć tę kwotę, aby odzwierciedlić zarówno ważny wkład, jaki gospodarze z Hampshire wnoszą w ten znaczący wysiłek humanitarny, jak i obecne wyzwania, z jakimi może się zmierzyć wiele osób, jeśli chodzi o presja związana z kosztami utrzymania – uważamy, że jest to uczciwe i właściwe postępowanie, szczególnie w miesiącach zimowych”.

Ogłoszenie pojawiło się po tym, jak ukraińska grupa wsparcia w Southampton wezwała do większego wsparcia dla obywateli Ukrainy przybywających do miasta.

PoprzedniWiększość pracowników nie oszczędza wystarczająco na emeryturę
NastępnyPlany nowego rynku na Carlton Place w Southampton