Start Polecane Rodziny, które zaśmiecają plaże w New Forest, mogą zostać ukarane grzywną

Rodziny, które zaśmiecają plaże w New Forest, mogą zostać ukarane grzywną

321
0

Rodziny odwiedzające część wybrzeża Hampshire są ostrzegane, aby korzystały z koszy na śmieci pod groźbą grzywny w wysokości 80 funtów.

Na plażach między Barton i Calshot wzmagają się patrole kontrolujące zaśmiecanie i podjęte zostaną działania przeciwko każdemu incydentowi związanemu z łamaniem zasad.

Oczekuje się, że tego lata liczba odwiedzających ponownie wzrośnie w porównaniu do okresu z ograniczeniami związanymi z Covid. New Forest District Council udostępnia bezpłatne worki na śmieci na plażach zidentyfikowanych jako zaśmiecone miejsca.

Jeśli kosze są pełne, oczekuje się, że rodziny odwiedzą jeden z dystrybutorów worków i zabiorą ze sobą śmieci do domu. Wynika to z sukcesu kampanii, która zmniejszyła ilość śmieci o dziesięć ton w sierpniu ubiegłego roku, oszczędzając podatnikom 10 000 funtów na kosztach sprzątania.

Obszary objęte akcją to Calshot, Hordle Cliff, Barton on Sea, Milford on Sea i Naish. Władze są zdeterminowane, aby zająć się szeregiem problemów, w tym „uprzejmym śmieceniem”- rodzajem wyrzucania śmieci, które polega na pozostawieniu śmieci w pobliżu przepełnionych koszy. Niezabezpieczone odpady są często wyrzucane na plażę i mogą wylądować w morzu, szkodząc stworzeniom przybrzeżnym.

Rzecznik rady powiedział: „Oprócz dostarczania worków na śmieci, rada zwiększa liczbę patroli, częściej opróżnia kosze w ruchliwych obszarach i zapewnia większe kosze tam, gdzie to możliwe, aby zarządzać prognozowanym wzrostem śmieci od dodatkowych gości spodziewanych w Wielkiej Brytanii tego lata.”

PoprzedniNajtańsze miejsca do tankowania pojazdu w Southampton i okolicach
NastępnyBrytyjskie kąpieliska najbrudniejsze w Europie