Start Coronavirus Rodzina utknęła w domu przed dwa tygodnie po tym, jak zaginął wynik...

Rodzina utknęła w domu przed dwa tygodnie po tym, jak zaginął wynik testu

608
0

Kiedy córka Scotta Stoneage wykazała objawy Covid-19, mężczyzna zabrał ją na badanie tak szybko, jak to możliwe – ale rodzina utknęła w izolacji przez dwa tygodnie, ponieważ NHS Test and Trace nie podało im wyniku.

Mieszkańcy Fareham domagają się teraz wyjaśnień po tym, jak opóźnienia w wynikach testu na koronawirusa zmusiły ich do pozostania w domu bez dochodów przez prawie dwa tygodnie.

Ojciec dwójki dzieci wyjaśnił, jak jego 13-letnia córka Tegan zaczęła źle się czuć 6 października. Następnego dnia została przewieziona do centrum testowego na lotnisku w Southampton.

Dzieci nie mogły uczęszczać do szkoły z powodu zasad samoizolacji, a 43-latek nie był również w stanie kontynuować pracy. Powrót testów zajmuje średnio 48 godzin, jednak trzeciego dnia Scott, który mieszka w Fareham, zdecydował się zadzwonić pod numer serwisowy 119, aby sprawdzić, co się dzieje. „Powiedzieli mi, że może będę musiał poczekać pięć dni” – powiedział. „Powiedziałem, że to w porządku, wiem, ile osób jest obecnie poddawanych testom.” Jednak po pięciu dniach wynik testu dalej nie był znany. Po dwóch tygodniach okazało się, że wyniki testu prawdopodobnie zaginęły i konieczne jest ponowne badanie.

Rzecznik NHS powiedział: „NHS Test and Trace przetwarza testy w bezprecedensowym tempie – średnio 270 000 dziennie w ciągu ostatniego tygodnia – przy czym większość osób, które przeprowadzają testy osobiście, otrzymuje wyniki następnego dnia i nie zgłasza żadnych problemów.”

PoprzedniHeathrow jako pierwsze lotnisko w UK testuje pasażerów na Covid
Następny990 tysięcy funtów zainwestowanych w Southampton, w tym w filtry blokujące ruch