Start Coronavirus Rodzice zachęcani do zaszczepienia małych dzieci przeciwko grypie

Rodzice zachęcani do zaszczepienia małych dzieci przeciwko grypie

405
0

Rodzice w Hampshire są zachęcani do ochrony małych dzieci przed grypą.

Program szczepień przeciwko grypie jest już w toku w całym Hampshire i na wyspie Wight, a tysiące rodziców i opiekunów już zapisało swoje dzieci na szczepienie.

W wyniku restrykcji Covid-19 poziom aktywności wirusa grypy był w zeszłym roku bardzo niski na całym świecie. Ponieważ mieszanie społeczne i kontakty społeczne powracają do norm sprzed pandemii, oczekuje się, że będzie to pierwsza zima, w której grypa i Covid-19 będą wspólnie krążyć. Przewiduje się również, że może wystąpić wyższy wskaźnik zachorowań na grypę.

Jeśli jednocześnie zachorujesz na grypę i Covid-19, badania pokazują, że istnieje większe prawdopodobieństwo poważnej choroby.

NHS zachęca rodziców dzieci w wieku dwa lub trzy lata, do wizyty w przychodni lekarza rodzinnego w celu zaszczepienia się przeciwko grypie. Lekarz rodzinny w Hampshire, dr Tim Cooper, powiedział: „Chcę cię zachęcić do zaszczepienia dzieci, ponieważ grypa jest bardzo powszechną chorobą wieku dziecięcego i może być dla nich naprawdę nieprzyjemna.”

„Dzieci, które mają dwa lub trzy lata lub kwalifikujące się czterolatki, będą mogły otrzymać szczepionkę w przychodni lekarza rodzinnego, a dzieciom w wieku szkolnym zaoferowana zostanie szczepionka w szkole.”

PoprzedniWezwanie do współpracy w „walce z ubóstwem żywnościowym” w Southampton
NastępnyRada przedstawia plany dotyczące infrastruktury rowerowej po grupowych apelach o zmiany