Start Coronavirus Rodzice mają prawo do 500 £, jeśli ich dziecko musi się izolować...

Rodzice mają prawo do 500 £, jeśli ich dziecko musi się izolować po powrocie do szkoły

635
0

Boris Johnson ujawnił, że szkoły w Anglii zostaną ponownie otwarte 8 marca w ramach rządowej „mapy drogowej”, opisującej szczegółowo, w jaki sposób kraj zakończy lockdown.

Program Test and Trace Support Payment, o wartości do 500 GBP, zostanie teraz rozszerzony na rodziców, którzy są niezdolni do pracy z powodu opieki nad dzieckiem, które musi izolować się w domu. Chociaż Johnson nie odniósł się do płatności w swoim ogłoszeniu dotyczącym „mapy drogowej”, pojawiają się one w oficjalnych dokumentach Covid-19 Spring Response 2021.

„System płatności wsparcia w ramach test and trace będzie kontynuowany latem i zostanie rozszerzony na rodziców, którzy nie mogą pracować, ponieważ opiekują się dzieckiem, które musi się samoizolować, a fundusze udostępnione władzom lokalnym w ramach tego wsparcia zostaną zwiększone do 20 milionów funtów miesięcznie.”

„Będzie również więcej funduszy, aby pomóc władzom lokalnym zapewnić osobom izolującym się od siebie dostęp do praktycznego wsparcia, takiego jak dostarczenie żywności lub pomoc w ich obowiązkach opiekuńczych, a także wsparcie dla dobrego samopoczucia”.

Aby móc ubiegać się o płatność w ramach test and trace, musisz spełnić następujące kryteria:

  • NHS Test and Trace lub aplikacja NHS Covid-19 kazały Ci pozostać w domu i izolować się, ponieważ masz pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 lub niedawno byłeś w bliskim kontakcie z osobą, która uzyskała pozytywny wynik testu. Odpowiedziałeś na wiadomości od NHS Test and Trace i dostarczyłeś wszelkich prawnie wymaganych informacji. Jesteś zatrudniony lub pracujesz na własny rachunek. Nie możesz pracować w domu i stracisz dochody w wyniku samoizolacji
  • Obecnie otrzymujesz lub jesteś partnerem kogoś w tym samym gospodarstwie domowym, który otrzymuje co najmniej jedno z następujących świadczeń: Universal Credit, Working Tax Credit, zasiłek dla bezrobotnych i wsparcia, zasiłek dla osób poszukujących pracy oparty na dochodach, zasiłek mieszkaniowy, zasiłek mieszkaniowy, kredyt emerytalny.
  • Jeśli nie przysługują Ci żadne z wyżej wymienionych świadczeń, nadal możesz kwalifikować się do uznaniowej płatności w wysokości 500 GBP, jeśli spełnisz następujące warunki: masz niskie dochody lub w wyniku samoizolacji napotkasz trudności finansowe.

PoprzedniCouncil tax w Southampton wzrośnie od kwietnia
NastępnyLondyńskie TfL: Nie masz maseczki, nie jedziesz