Start Southampton Rocznie pięćset dzieci z Southampton ma usuwane zęby

Rocznie pięćset dzieci z Southampton ma usuwane zęby

247
0

Pięćset dzieci rocznie ma usuwane zęby, mimo że można temu zapobiec, ponieważ miasto stara się zatrudnić więcej dentystów.

Okazuje się, że problem dotyczy jednego dziecka na sto.

Liczba ta pojawia się, gdy panel ds. zdrowia rady spotkał się w zeszły czwartek (8 grudnia), aby omówić aktualny stan stomatologii w mieście.

Amanda Kelly z zespołu Health Watch w Southampton powiedziała: „Większość opinii na temat stomatologii dotyczy dostępu.” „Wiele osób nie jest w stanie zarejestrować się lub znaleźć dentysty NHS lub wysłać swoich dzieci do tego samego gabinetu”.

Mówi się, że powodem tego jest w dużej mierze usunięcie osób z rejestrów praktyk – a to samo w sobie jest w dużej mierze spowodowane tym, że ludzie nie mogą uczestniczyć w spotkaniach podczas Covid.

Przypadki na liście Health Watch obejmują przypadek jednego pacjenta, któremu „usunięto 15 zębów”, a następnie odwołano „trzy wizyty” – oraz pacjentów onkologicznych, którzy nie mogą znaleźć gabinetów, które by ich przyjęły.

Health Watch mówił również o jednym lekarzu pierwszego kontaktu, który „odmówił skierowania osób na Universal Credit”, których „nie było stać na prywatne leczenie”.

Mówi się, że 500 dzieciom rocznie usuwa się zęby, i że jest to „skutek próchnicy”.

Liczba ta została wyliczona na podstawie badania przeprowadzonego po pandemii i sądzi się, że obecnie „prawdopodobnie wzrosła”.

PoprzedniPlan budowy drapacza chmur na terenie byłego Debenhams w Portsmouth
NastępnySzkoła wydała ostrzeżenie po tym, jak widziano chłopców chodzących po zamarzniętym stawie