Start Wiadomości Robert Kubica wraca do Formuły 1

Robert Kubica wraca do Formuły 1

1039
0

Dzisiaj podczas konferencji prasowej, poinformowano, że Robert Kubica powraca do Formuły 1. Oficjalnie został kierowcą wyścigowym Williamsa.

Polak po raz pierwszy od ośmiu lat. W 2011 roku Kubica uległ wypadkowi podczas wyścigu, przez co miał poważną kontuzję ręki. Teraz, pełen sił i nadziei na sukces powraca jako kierowca wyścigowy Williamsa.

– To wspaniałe uczucie. Emocjonalny moment. Jestem bardzo szczęśliwy, znów będę na polach startowych. Ten rok był dla mnie bardzo pożyteczny, choć gdy nie znalazłem się w kokpicie wiele osób uznało to za moją porażkę. Poznałem zespół, jak działa. Jestem gotowy na pracę – powiedział Robert Kubica.

Robert Kubica to drugi kierowca brytyjskiego teamu. Wcześniej kontrakt podpisał dobrze rokujący, młody Brytyjczyk, George Russell.

– To była długa droga. Teraz przed mną nowe wyzwanie, z Williamsem na torze. Nie będzie łatwo, ale ciężką pracą oraz dedykacją George (Russell) i ja będziemy współpracować, by pomóc naszemu zespołowi. Ten rok był ciężki, ale wiele się nauczyłem. Chciałem podziękować Frankowi i Claire (szefom teamu) za tę możliwość – powiedział Polak.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPożar na Shirley High Street
NastępnyBeaulieu zaprasza na swój świetlny szlak bożonarodzeniowy