Start Polecane Rishi Sunak przyznał, że naprawa gospodarki będzie wymagała poświęceń wśród społeczeństwa

Rishi Sunak przyznał, że naprawa gospodarki będzie wymagała poświęceń wśród społeczeństwa

807
0

Nowy premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak oznajmił, że został wybrany na to stanowisko, aby naprawić błędy, które zostały popełnione w ostatnim czasie. Ostrzegł jednak, że będzie się to wiązało z koniecznością podejmowania trudnych decyzji.

W swoim pierwszym oficjalnym przemówieniu, nowy premier zapewnił, że jego rząd będzie cechowała uczciwość, profesjonalizm i odpowiedzialność na każdym szczeblu. „Na zaufanie trzeba sobie zapracować i ja zapracuję na wasze” – wskazał. Podkreślił, że jest świadomy tego, jak wiele pracy należy wykonać, by odbudować to zaufanie po wszystkim, co się wydarzyło. Obiecał, że zawsze będzie stawiał interesy kraju ponad bieżącą polityką, a jego rząd będzie reprezentował to, co najlepsze w Partii Konserwatywnej, co było kolejną sugestią, że znajdą się w nim reprezentanci różnych jej frakcji, a nie tylko jego zwolennicy.

Sunak wyliczył priorytety swojego rządu, którymi mają być silniejsza służba zdrowia, bezpieczniejsze ulice, kontrola granic, ochrona środowiska, wspieranie sił zbrojnych, wyrównywanie szans i wzmacnianie gospodarki.

Rishi Sunak jest 57 premierem w historii Wielkiej Brytanii, ale już trzecim w tym roku.

PoprzedniNHS uruchamia kampanię na rzecz rekrutacji pielęgniarek
NastępnyPlan automatu do pizzy w Portsmouth Southsea został wycofany