Start Wiadomości Rezygnacje liderów partii w UK

Rezygnacje liderów partii w UK

890
0
Photo credit: Liberal Democrats / Bobs Furniture / CC BY-ND

Piątek to dla polityków w Wielkiej Brytanii słodko-gorzki dzień. Podczas gdy liderzy Partii Konserwatywnej oraz Szkockiej Partii Narodowej (SNP) mają powody do radości, w przypadku przywódców innych ugrupowań jest wręcz przeciwnie.

Po „rozczarowujących” dla niego wyborach parlamentarnych na rezygnację z funkcji lidera Liberalnych-Demokratów zdecydował się Nick Clegg. Najpierw Ed Miliband podjął decyzję o rezygnacji z przewodzenia Partii Pracy, następnie taki sam krok podjął Nigel Farage. Polityk nie będzie już liderem UKIP z powodu porażki w wyborach – partia zdobyła jedno miejsce w parlamencie.

Każdy z przywódców partii zdecydował się na rezygnację po tym jak liczba mandatów, jaką uzyskali w tegorocznych wyborach okazała się dużo mniejsza niż w 2010 roku.

W przypadku Liberalnych-Demokratów jest to różnica ogromna. Podczas gdy w parlamencie z ramienia tej partii w 2010 roku zasiadło aż 57 polityków, obecnie może ich być tylko 8, zgodnie z informacją podaną przez BBC News.

Na dużo lepszych pozycjach znaleźli się David Cameron, którego partia ma obecnie 330 mandatów oraz liderka szkockiej SNP Nicola Sturgeon, której ugrupowanie zebrało 56 na 59 miejsc w brytyjskim parlamencie.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniJaka szkoda! Nigel Farage nie dostał się do parlamentu. Będą wybory na szefa Ukip
Następny12-letni chłopiec zaatakowany przez mężczyznę w Gosport