Start Wiadomości Restrykcje w Anglii zostaną złagodzone zgodnie z planem 12 kwietnia

Restrykcje w Anglii zostaną złagodzone zgodnie z planem 12 kwietnia

531
0

Premier powiedział, że puby i restauracje serwujące dania na zewnątrz mogą zostać ponownie otwarte zgodnie z planem w następny poniedziałek, podobnie jak sklepy, siłownie i salony fryzjerskie.

Brytyjski rząd podał plany, kiedy i podczas jakich wydarzeń testowane będą rozwiązania, które mają umożliwić wznowienie imprez masowych z udziałem publiczności. Jednym z testowanych rozwiązań mają być tzw. paszporty szczepionkowe.

Pilotażowymi wydarzeniami są: trzy mecze piłkarskie na stadionie Wembley, bieg masowy w hrabstwie Hertfordshire, mistrzostwa świata w snookerze w Sheffield, konferencja, seans filmowy, wieczór komediowy oraz impreza w nocnym klubie w Liverpoolu. Pierwszym pilotażowym wydarzeniem będzie wieczór komediowy w Liverpoolu w 16 kwietnia, ostatnim – finał piłkarskiego Pucharu Anglii 15 maja.

Podczas czterech wydarzeń w Liverpoolu publiczność będzie poddawana testom na obecność koronawirusa przed ich rozpoczęciem i po ich zakończeniu, co ma na celu sprawdzenie, w jaki sposób odpowiednia wentylacja oraz wyznaczone drogi wejścia i wyjścia pomagają ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa.

Premier powiedział również, że rząd ma nadzieję, że międzynarodowe podróże zostaną wznowione na kolejnym etapie łagodzenia lockdownu 17 maja, ale ostrzegał przed skutkami wzrostu zakażonych koronawirusem w innych częściach świata.

Poprzedni2000 dzieci w Southampton uprawnionych do bezpłatnych posiłków w szkołach podczas pandemii
NastępnyMiejsca, do których można polecieć z lotniska w Southampton tego lata