Start Coronavirus Restrykcje nie działają – 96000 przypadków COVID dziennie

Restrykcje nie działają – 96000 przypadków COVID dziennie

1063
0

Naukowcy z Imperial College London ostrzegli, że istniejące środki kontroli koronawirusa nie działają.

Jak ostrzegają naukowcy, epidemia COVID-19 osiągnęła „krytyczny etap” w wyniku, którego prawie 100 000 osób dziennie w Anglii jest zarażonych w wyniku gwałtownego wzrostu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Naukowcy z Imperial College w Londynie twierdzą, że istniejące środki kontroli wirusa nie działają. Uważają, że bardziej rygorystyczne działania są potrzebne w całym kraju „raczej wcześniej niż później”. Ostatnia runda testów w ramach szeroko szanowanego badania REACT-1 sugeruje, że jedna na 78 osób w Anglii ma wirusa. Epidemia podwaja się co dziewięć dni.

Badanie REACT-1 jest uważane za jedną z najdokładniejszych ocen epidemii, a dziesiątki tysięcy losowo wybranych osób badano mniej więcej co miesiąc. Wymazy w ostatniej fazie badań wykonano między 16 a 25 października.

Wyniki, które nie zostały jeszcze sprawdzone, pokazują, że 96 000 osób dziennie jest zarażonych, prawie tyle samo, co w szczycie pierwszej fali. Częstość występowania wirusa pozostaje najwyższa na północy.

Szacuje się, że w Yorkshire i Humber jedna osoba na 36 jest zarażona. Na północnym zachodzie jest to jeden na 44. Jednak najszybsze tempo wzrostu obserwuje się obecnie na południu, a liczba R w Londynie wynosi aż 2,86. Na południowym wschodzie, południowym zachodzie i wschodzie Anglii przekracza 2, sygnalizując wykładniczy wzrost.