Start Coronavirus Restrykcje dotyczące lokcdownu zostaną zniesione 2 grudnia

Restrykcje dotyczące lokcdownu zostaną zniesione 2 grudnia

692
0

Wczoraj premier Boris Johnson zapowiedział, że lockdown zakończy się zgodnie z planem, czyli 2 grudnia i w związku z tym restrykcje zostaną zniesione.

Premier powiedział, że od środy, 2 grudnia ludzie będą mogli opuścić swój dom w dowolnym celu, w tym spotkać się z innymi poza domem, a szeroko pojęty sektor rekreacji będzie mógł ponownie się otworzyć. Boris Johnson ostrzegł jednak, że bez „rozsądnych środków ostrożności” kraj może narazić się na „eskalację” wirusa.

Johnson powiedział: „Od następnej środy ludzie będą mogli wychodzić z domu w dowolnym celu i spotykać się z innymi w miejscach publicznych, z zastrzeżeniem zasady sześciu, zbiorowe nabożeństwa, śluby i sporty na świeżym powietrzu mogą zostać wznowione, a sklepy i siłownie oraz szeroko pojęty sektor rekreacji mogą zostać ponownie otwarte.”

Mimo, że lockdown zakończy się 2 grudnia w kraju zostanie zastosowana ponownie trzystopniowa skala restrykcji regionalnych. Boris Johnson zapowiedział, że szczegóły dotyczące restrykcji regionalnych zostaną określone w czwartek.

PoprzedniPlan budowy mieszkań i ośrodka rekreacyjnego w Southampton o wartości 250 mln
NastępnyKwarantanna dla podróżnych skrócona do 5 dni