Start Polecane Restauracje mają zostać objęte zakazem odbierania napiwków dla personelu

Restauracje mają zostać objęte zakazem odbierania napiwków dla personelu

553
0

Szefom restauracji, kawiarni i pubów zabroni się przechowywania napiwków pozostawionych pracownikom przez klientów w Wielkiej Brytanii.

Rząd planuje zakazać firmom hotelarskim zatrzymywania napiwków pracowników, którzy często polegają na nich w celu zwiększenia swoich dochodów. Minister rynku pracy Paul Scully powiedział, że plany „zagwarantują, że napiwki trafią do tych, którzy na nie zapracowali.”

Jeśli pracodawca złamie nowe przepisy, może zostać postawiony przed sądem pracy. W takim przypadku szefowie mogą być zmuszeni do wypłaty pracownikom rekompensat lub grzywny.

W oświadczeniu Departament Biznesu powiedział, że nowe przepisy pomogłyby około dwóm milionom osób pracujących w branży hotelarskiej. Oczekuje się, że nowy przepis wejdzie w życie w przyszłym roku.

W 2015 r. restauracje Pizza Express, Cote Brasserie i Bill’s zostały oskarżone o zabieranie napiwków lub naliczanie 10% „kosztów administracyjnych” związanych z obsługą opłat serwisowych, jeśli opłaty te były dokonywane kartą debetową lub kredytową.

Badania sugerują, że większość napiwków jest obecnie wypłacanych w Wielkiej Brytanii kartą, a nie gotówką. Obecnie firmy, które otrzymują napiwki kartą, mają wybór, czy je zatrzymać, czy przekazać pracownikom. Z kolei napiwki gotówkowe są prawnie własnością personelu.

PoprzedniPonad 1500 posiłków przekazanych dzięki klientom Tesco Southampton
NastępnyNiedobór kierowców ciężarówek: rząd pracuje nad programem wiz tymczasowych