Start Wiadomości Rekordowy lipiec Ryanaira

Rekordowy lipiec Ryanaira

858
0
Photo credit: Matthew Burpee / Foter / CC BY-NC-SA

Ryanair opublikował właśnie dane statystyczne za lipiec 2016, z których wynika, że linia odnotowała wzrost zarówno ruchu lotniczego, jak i wypełnienia samolotów.

Ruch lotniczy wzrósł o 12 proc. do 11,3 miliona pasażerów, z 10,1 miliona, jakie linia odnotowała w lipcu 2015 r. Z kolei współczynnik wypełnienia samolotów wzrósł o 1 punkt procentowy do 95 proc. (z 94 proc. w roku ubiegłym). W ujęciu rok do roku ruch lotniczy do lipca br. wzrósł aż o 16 proc. – do 110,7 miliona pasażerów.

– Ryanair stał się pierwszą linią lotniczą na świecie, która w ciągu miesiąca przewiozła ponad 11 milionów pasażerów międzynarodowych – powiedział Kenny Jacobs z Ryanaira.

– Te rekordowe wyniki osiągnęliśmy pomimo kolejnych strajków kontrolerów ruchu lotniczego (ATC) oraz niepewności rynkowej związanej z Brexitem. Zawdzięczamy je niskim cenom oraz naszemu programowi „Always Getting Better”, dzięki któremu wkraczamy na nowe rynki i zyskujemy nowych klientów. Nasi pasażerowie tego lata mogą podróżować jeszcze taniej niż dotychczas, ceny biletów zostały obniżone o 10 proc. w stosunku do zeszłego roku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNastolatek z nożem widziany niedaleko centrum handlowego w Hampshire
NastępnyKolejny atak nożowników w Londynie