Start Polecane Rekordowa wystawa przyciągnęła tysiące ludzi do Southampton

Rekordowa wystawa przyciągnęła tysiące ludzi do Southampton

529
0

Niesamowita wystawa rzadkich rysunków Leonarda da Vinci przyciągnęła do Southampton tysiące ludzie w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Ponad 31 tys. osób odwiedziło wystawę Leonardo da Vinci: A Life in Drawing, która odbyła się w Southampton City Art Gallery od 1 lutego do 6 maja tego roku.To więcej niż liczba odwiedzających, którzy odwiedzili galerię sztuki w mieście w latach 2017–2018, kiedy w ciągu całego roku wszystkie wystawy odwiedziło 24 311 osób.

Dane zostały ujawnione w najnowszym raporcie opublikowanym przez Southampton City Council. Rada jest odpowiedzialna za prowadzenie miejskiej galerii sztuki.

W czasie trwania wystawy rysunków Leonarda odwiedzający galerię zostali również poproszeni o wypełnienie kwestionariusza. Pokazało to, że ponad 25% respondentów nigdy wcześniej nie odwiedziło galerii, 90% oceniło wystawę doskonale, a 100% stwierdziło, że ponownie odwiedzi galerię sztuki.

Miejska Galeria Sztuki w Southampton była jednym z zaledwie 12 obiektów w całym kraju, w których wystawione rysunki mistrza Leonarda da Vinci. Rysunki z Royal Collection Trust – któremu przewodniczy Prince Charles – zostały specjalnie przygotowane, aby pokazać zakres naukowego i twórczego geniuszu Da Vinci. Prace zostały wybrane w celu odzwierciedlenia pełnego zakresu zainteresowań Leonarda – malarstwa, rzeźby, architektury, muzyki, anatomii, inżynierii, kartografii, geologii i botaniki.

PoprzedniBoris Johnson faworytem na nowego premiera
NastępnyUniversity of Southampton otrzymało 1,7 miliona funtów na leczenie trądziku u kobiet