Start Wiadomości Rekordowa liczba zagranicznych przestępców na wolności w UK

Rekordowa liczba zagranicznych przestępców na wolności w UK

1006
0

Home Office donosi, że liczba zagranicznych przestępców, którzy zostali zwolnieni z brytyjskich więzień w oczekiwaniu na deportację do krajów pochodzenia przez rok wzrosła o 20 procent.

Ze statystyk wynika, że w pierwszych trzech miesiącach tego roku liczba obcokrajowców, którzy „odsiedzieli” wyroki w zakładach karnych w UK i wyszli na wolność przekroczyła pięć tysięcy. W porównaniu z pierwszym kwartałem zeszłego roku jest to niemal 20-procentowy wzrost – w 2014 wartość ta wyniosła 4,247. Z kolei na początku 2011 – jedynie 3,800.

Jak czytamy w „Daily Mail”, wielu obcokrajowców po opuszczeniu więzień ma obowiązek pozostawać w kontakcie z przedstawicielami służb ścigania, którzy nadzorują proces ich deportacji. Nagminnie zdarza się jednak, że po opuszczeniu murów zakładu karnego, byli osadzeni znikają bez śladu. National Audit Office ujawniło, że w zeszłym roku przypadków, kiedy zagraniczni przestępcy „stanowiący zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego” po wyjściu z więzienia ukrywali się przed służbami ścigania, odnotowano 58.

Eksperci szacują, że z policyjnego „radaru” znika średnio jeden na sześciu uwolnionych kryminalistów, co oznacza że od 2011 roku w ukryciu na terenie UK przebywa ich 840.

Philip Hollobone z Partii Konserwatywnej skomentował, że najnowsze statystyki są „oburzające”. „Zagraniczni przestępcy powinni odsiadywać wyroki w więzieniach w swoich krajach” – twierdzi Hollobone. „Jeśli jednak odbywają karę w Wielkiej Brytanii, zaraz po jej zakończeniu, należy ich deportować i zabronić ponownego wstępu na teren UK” – przekonuje.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniArtur Boruc na dobre żegna się z Southampton Saints
NastępnyKrólowa przedstawiła założenia nowego rządu: Cameron „ochroni interesy wszystkich obywateli”