Start Coronavirus Rekordowa liczba przypadków śmiertelnych w UK

Rekordowa liczba przypadków śmiertelnych w UK

1155
0

Oficjalne wykresy pokazują, że krzywa koronawirusa w Wielkiej Brytanii ulega spłaszczeniu, pomimo ponurej liczby 938 nowych zgonów – więcej niż najgorszy dzienny wynik we Włoszech – odnotowując liczbę 7 097 zmarłych.

Wygląda na to, że Lockdown działa w walce z koronawirusem. Zastępca głównego doradcy naukowego, profesor Angela McLean, powiedział, że liczby pokazują, że epidemia nie jest poza kontrolą.

Downing Street nie rozważy zakończenia blokady w Wielkiej Brytanii w poniedziałek, gdy miną trzy tygodnie. Premier Boris Johnson jest w stabilnym stanie i reaguje na leczenie na oddziale intensywnej terapii.

Liczby sugerują, że blokada działa, a spadek przyjęć do szpitala z powodu wirusa powinien doprowadzić do zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych w następnym tygodniu lub dwóch.

Jednak wczorajsza rekordowa liczba ofiar śmiertelnych zapewne się powtórzy, a nawet zwiększy w najbliższych dniach, gdy szczyt wirusa dotrze do Wielkiej Brytanii.

Liczba Brytyjczyków, którzy zmarli w szpitalu po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa, wynosi obecnie 7 097 – ponad dwukrotnie więcej niż w Chinach, gdzie pandemia rozpoczęła się w grudniu.

Dane Departamentu Zdrowia pokazują, że liczba przypadków wzrosła wczoraj o 5 491, co oznacza, że ​​co najmniej 60 733 Brytyjczyków zostało zarażonych od czasu, gdy wybuch epidemii zaczął rozprzestrzeniać się w Wielkiej Brytanii w lutym.

Rząd testuje około 3000 więcej ludzi niż zwykle.

Wczorajszy wzrost liczby zgonów spowodował, że Wielka Brytania przekroczyła najbardziej śmiercionośny dzień Włoch, czyli 27 marca, kiedy to urzędnicy w Rzymie odnotowali 919 nowych ofiar śmiertelnych wśród hospitalizowanych pacjentów. Hiszpania zarejestrowała 950 zgonów w szpitalu 2 kwietnia. Jednak liczba ta jest mniejsza niż w Stanach Zjednoczonych, w których jest już ponad 400 000 przypadków. Przedwczoraj odnotowano 1799 zgonów.

Jednak spadek liczby przyjęć do szpitala i ostrożny optymizm profesora McLeana sugerują, że na końcu tunelu jest światło dla Wielkiej Brytanii, a skutki blokady będą widoczne w zmniejszonej liczbie ofiar śmiertelnych po przyszłym tygodniu.

Podczas gdy NHS i rząd walczą o utrzymanie kontroli nad wybuchem, premier Boris Johnson pozostaje na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w centrum Londynu. Jego rzecznik mówi, że jest w stabilnym stanie i reaguje na leczenie. Premier został przyjęty w poniedziałek wieczorem po 10 dniach gorączki.

Inne wydarzenia w brytyjskim kryzysie koronawirusa:

– Kanclerz Rishi Sunak ogłosił, że 750 milionów funtów zostanie udostępnionych na cele charytatywne, które walczą, ale nie mogą zebrać pieniędzy z powodu blokady;

– Analiza oficjalnych danych pokazuje, że koronawirus zabija jednego Brytyjczyka co dwie minuty, a Birmingham jest epicentrum kryzysu w Wielkiej Brytanii;

– Istnieją obawy, że rządowy pakiet ratunkowy dla pracowników może kosztować nawet 40 miliardów funtów w ciągu trzech miesięcy;

– Prezydent Donald Trump oczernił Światową Organizację Zdrowia i zasugerował, że USA mogą wstrzymać finansowanie, ponieważ twierdził, że Wielka Brytania jest zdesperowana w stosunku do respiratorów i poprosiła o 200 urządzeń. Stany Zjednoczone są najbardziej dotkniętym wirusem krajem na świecie, z ponad 400 000 potwierdzonymi przypadkami i rosnąca liczba ofiar śmiertelnych;

– Ogłoszono wczoraj śmierć dwóch kolejnych pielęgniarek NHS – 29-letniej Rebecca Mack z Newcastle oraz Alice Kit Tak Ong, 70, która pracowała dla NHS przez 40 lat w Londynie;

– Aplikacja do śledzenia objawów prowadzona przez King’s College London sugeruje, że liczba osób z objawami koronawirusa dramatycznie spadła od czasu blokady pod koniec marca;

– Naukowcy z Oxford University twierdzą, że mogą być w stanie wyprodukować szczepionkę COVID-19 do jesieni i powiedzieli, że obecne próby mogą przynieść wyniki w ciągu ośmiu miesięcy.

Wielka Brytania:

Przypadki koronawirusa: 60,733
Zgony: 7,097

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniRoyal Mail zmienia zasady dostaw i odbioru przesyłek
NastępnyBrytyjscy posłowie dostaną 10 tys. funtów za pracę w domu