Start Southampton Rekordowa liczba mieszkańców wzięła udział w konsultacjach na temat strefy czystego powietrza

Rekordowa liczba mieszkańców wzięła udział w konsultacjach na temat strefy czystego powietrza

620
0

Rekordowa liczba mieszkańców wzięła udział w konsultacjach na temat wprowadzenia strefy czystego powietrza w Southampton. W ciągu ostatnich 12 tygodni aż 8200 osób wyraziło swoją opinię na temat walki z zanieczyszczonym powietrzem w mieście.

Rada Miasta zapytała mieszkańców Southampton, jak ich zdaniem uporać się z zanieczyszczonym powietrzem w Southampton. Na temat ten do tej pory wypowiedziała się rekordowa liczba osób. Na podstawie ich wypowiedzi zostanie zbudowana wizja strefy czystego powietrza.

Ankieta, która zakończyła się 13 września pytała mieszkańców o ich zdanie na temat jak strefa czystego powietrza wpłynie na miasto, zarówno pod względem gospodarczym jak i środowiskowym.

Konsultacje są częścią proponowanego przez Southampton City Council projektu strefy czystego powietrza, w której przewiduje się pobieranie opłaty za niektóre pojazdy komercyjne do 100 GBP dziennie.

Rada Miasta Southampton musi sprostać wymaganiom rządu, który oczekuje zmniejszenia ilości dwutlenku azotu w powietrzu do poziomu nałożonego przez UE poniżej 40 mikrogramów na metr sześcienny do 2022 roku. Obecnie wynosi on 42 mikrogramy.

PoprzedniSieć sklepów Co-op rezygnuje z plastikowych reklamówek
NastępnyBrexit: loty mogą być zawieszone – ostrzega brytyjski rząd