Start Brexit Rekordowa liczba imigrantów z UE pracuje w Wielkiej Brytanii

Rekordowa liczba imigrantów z UE pracuje w Wielkiej Brytanii

865
0

Liczba obywateli z Unii Europejskiej pracujących w Wielkiej Brytanii osiągnęła rekordowy poziom – wynika z danych Office for National Statistics (ONS).

Szacuje się, że w okresie od lipca do września tego roku pracę na Wyspach podjęło 2,38 miliona obywateli z krajów Unii. W porównaniu do ubiegłego roku oznacza to wzrost o  112 tys. pracowników Jest to najwyższy wynik od 20 lat – informuje BBC.

Z danych wynika również, że w Wielkiej Brytanii spadła liczba pracowników spoza Unii Europejskiej. Matt Hughes z ONS tłumaczy, że liczba niebrytyjskich pracowników wciąż rośnie, jednak wolniej niż w ciągu ostatnich kilku lat. Znaczna część wzrostu pracowników unijnych spowodowana była rosnącą liczbą Rumunów i Bułgarów. W trzecim kwartale tego roku w Wielkiej Brytanii pracowało 347 tys, obywateli z obydwu tych krajów – oznacza to wzrost o  90 tys. osób w porównaniu z 2016 rokiem.

Liczby pokazują jednak spadek liczby obywateli z ośmiu krajów Europy Środkowej i Wschodnie. Szacuje się, że z liczba pracowników z krajów tzw. EUA8, które przystąpiły do Unii w 2004 r. (Czechy, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, Słowacja i Słowenia), spadła w porównaniu do ubiegłego roku o 20 tys.

Dane liczbowe za 2016 rok  pokazują, że ponad dwa miliony pracowników z  UE znalazło zatrudnienie w takich branżach, jak produkcja, hotelarstwo, służba zdrowia i usługi finansowe.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWładze miasta planują przywrócenie centrum informacji turystycznej w Southampton
NastępnyTwierdzi, że „alergia na Wi-Fi” zabiła jej córkę. Walczy o usunięcie sieci ze szkół