Start Wiadomości Rekordowa liczba bezdomnych w UK

Rekordowa liczba bezdomnych w UK

1818
0

Eksperci twierdzą, że głównym powodem wzrostu bezdomności w Wielkiej Brytanii są wzrastające ceny mieszkań oraz brak zasiłków mieszkaniowych zapewnianych przez parlament – informuje „The Independent”.

Liczba osób zmuszonych do tymczasowego zamieszkania w schroniskach jest obecnie najwyższą od czasu kryzysu ekonomicznego z 2008 roku. Eksperci oznajmili, że rządowe cięcia benefitów prowadzą Wielką Brytanię w kierunku „kryzysu bezdomności”.

Pomiędzy lipcem a sierpniem zeszłego roku ponad 68 tys. rodzin zostało umieszczonych w tymczasowych noclegowniach oraz hostelach. Zasiłki mieszkaniowe, które od 2013 roku stale wzrastały teraz zostaną zamrożone na cztery lata. Ten czynnik może spowodować jeszcze większy wzrost bezdomnych rodzin – twierdzi organizacja Chartered Institute of Housing.

Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn powiedział, że rządy Konserwatystów „zawiodły” tysiące rodzin, w tym ponad 100 tys. dzieci, które spędzą nadchodzące święta Bożego Narodzenia w tymczasowych kwaterach.

Liczba bezdomnych wzrosła z około 40 tys. w 2009 roku do 55 tys. ludzi, z których blisko 3 tys. śpi na ulicy. Według badań przeprowadzonych przez laburzystów, liczba ta może się podwoić w ciągu najbliższych pięciu lat.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniHampshire stoi w obliczu zagrożenia powodziowego
NastępnySupermarkety obniżają ceny diesela