Start Polecane Reklama McDonalda w drodze do szkoły „rażące celowanie w młodych ludzi”

Reklama McDonalda w drodze do szkoły „rażące celowanie w młodych ludzi”

531
0

Mieszkańcy Southampton są oburzeni, ponieważ reklama jednej z restauracji fast food została umieszczona wzdłuż drogi, którą codziennie do szkoły chodzą setki dzieci.

Reklama McDonald’s, która została umieszczona na budce telefonicznej, znajduje się na Hiltingbury Road, Chandler’s Ford, która jest trasą spacerową dla wielu uczniów, w tym wychowanków Thornden School.

Mieszkańcy tego regionu obawiają się, że reklama zachęci młodzież do jedzenia fast foodów.Radny Valley Park, Alan Dowden, powiedział: „Jest to niedopuszczalne, aby umieścić reklamę w odległości 400 metrów od szkoły średniej.” „Tego typu jedzenie obniża jakość diety i zapewnia niezdrowe wybory, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, zwiększając ryzyko otyłości.” „Otyłość w dzieciństwie jest przyczyną wielu chorób w wieku dorosłym.”

„Musimy ograniczyć promocję i łatwość dostępu do tych produktów ze względu na zdrowie narodu” – dodał radny.

McDonald’s odpowiedział na komentarze i bronił swojej polityki reklamowej.

Rzecznik McDonald’s powiedział: „Ograniczamy nasze reklamy i unikamy umieszczania plakatów reklamowych w odległości 200 metrów od szkół, co stanowi dwukrotność standardu branżowego. Ta konkretna reklama jest zgodna z naszymi rygorystycznymi wytycznymi”.

PoprzedniDzieci, których angielski jest drugim językiem, radzą sobie lepiej w testach czytania
NastępnyLinie lotnicze Flybe ogłaszają zmianę nazwy na Virgin Connect