Start Coronavirus Region północno-zachodni następny w kolejce do zaostrzenia kontroli

Region północno-zachodni następny w kolejce do zaostrzenia kontroli

518
0

Lancashire będzie następnym regionem, który zostanie objęty lokalną blokadą w celu kontrolowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

W Lancashire, gdzie Preston, Blackburn z Darwen i Pendle mają już ograniczenia, prawdopodobnie zostaną wprowadzone środki dla całego hrabstwa z wyjątkiem Blackpool.

LancsLive poinformował, że lokalna blokada uniemożliwiłaby gospodarstwom domowym mieszanie się w jakimkolwiek miejscu we wszystkich gminach hrabstwa, z wyjątkiem części nadmorskiego kurortu. W poście na koncie Lancashire County Council na Twitterze napisano: „Spodziewamy się, że później dzisiaj rząd ogłosi nowe środki mające na celu obniżenie wskaźnika zakażeń Covid-19 w Lancashire. Czekamy na pełne informacje i jak najszybciej poinformujemy Cię, co to oznacza dla Ciebie i naszego hrabstwa”.

Uważa się również, że Merseyside może napotkać podobne ograniczenia . W regionie odnotowano wzrost liczby przypadków Covid-19 w ostatnich tygodniach, a Liverpool, Knowsley i St Helens, według doniesień, mają wskaźniki infekcji przekraczające 100 przypadków na 100 000 osób.

Burmistrz Liverpoolu Joe Anderson powiedział BBC Breakfast, że z zadowoleniem przyjmie akcję w Merseyside.„Środki, które rząd prawdopodobnie nałoży dziś na Liverpool, podobne do tego, co zrobił wczoraj z Północnym Wschodem, są niefortunne, ale mile widziane, ponieważ martwię się tym, że jeśli nie zajmiemy się środkami teraz , wtedy udamy się w okres zimowy i bożonarodzeniowy, kiedy możemy znaleźć się w naprawdę trudnej sytuacji, nie tylko tutaj, ale w całym kraju ”. – przyznał. 

Ale Neil Shaw, dyrektor naczelny Rady Miejskiej Rossendale, napisał na Twitterze: „Żeby było jasne, żaden przywódca w Rossendale nie wezwał do wprowadzenia ostrzejszych ograniczeń.” 

Ograniczenia Lancashire podobno będą miały zastosowanie do gmin Preston, Lancaster, Wyre, Fylde, Chorley, South Ribble, West Lancashire, Ribble Valley, Blackburn z Darwen, Burnley, Pendle, Hyndburn i Rossendale. Tymczasem ostrzejsze środki zostały już wdrożone dla mieszkańców północno-wschodniej części kraju. Northumberland, North Tyneside, South Tyneside, Newcastle-upon-Tyne, Gateshead, Sunderland i County Durham mają zakaz przebywania w domach lub ogrodach z ludźmi spoza ich własnych domów lub bańki wsparcia.

Lokale gastronomiczne są również ograniczone do obsługi kelnerskiej, a lokale rekreacyjne i rozrywkowe muszą być zamykane o 22:00. Zmiany przebiegają równolegle z obowiązującym w Anglii limitem sześciu osób w spotkaniach towarzyskich.