Start Polecane Redukcja ograniczenia prędkości na autostradzie w celu zmniejszenia uzależnienia od ropy naftowej

Redukcja ograniczenia prędkości na autostradzie w celu zmniejszenia uzależnienia od ropy naftowej

447
0

Zmniejszenie ograniczenia prędkości na autostradach i zakaz jazdy w niedzielę to pomysły sugerowane, aby zmniejszyć zależność Wielkiej Brytanii od ropy naftowej.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna zaproponowała dziesięciopunktowy plan zmniejszenia światowego popytu na rope o 2,7 miliona baryłek dziennie.

W planie uwzględniono zakaz prowadzenia samochodów w miastach w każdą niedzielę, a także sugestię ograniczenia prędkości na autostradach o 6 mil na godzinę.

Plan obejmuje również pracę z domu przez trzy dni w tygodniu i korzystanie z szybkich pociągów nocnych zamiast samolotów tam, gdzie to możliwe.

Oto inne sugestie przedstawione przez MAE:

  • Wspieraj rozpowszechnianie pojazdów elektrycznych lub bardziej wydajnych
  • Unikaj podróży służbowych, jeśli istnieją alternatywne opcje
  • Promuj wydajną jazdę ciężarówkami towarowymi i dostawę towarów
  • Zwiększenie praktyk współdzielenia samochodów w celu zmniejszenia zużycia paliwa
  • Alternatywny dojazd prywatnymi samochodami do dróg w dużych miastach
  • Spraw, aby transport publiczny był tańszy

Ankieta przeprowadzona przez AA wśród ponad 12 500 kierowców wykazała, że ​​rosnące rachunki za energię są głównym powodem, dla którego 10% osób nie przestawia się na samochód elektryczny.

Kolejne 63% stwierdziło, że koszt energii elektrycznej sprawił, że są bardziej niechętni do kupowania samochodu elektrycznego, ale nie jest to główny powód, dla którego trzymają się modelu napędzanego konwencjonalnie.

Prezes AA Edmund King uważa, że ​​kryzys związany z kosztami życia oznacza, że ​​wielu kierowców trzyma się istniejących pojazdów dłużej niż zwykle, ale rozważą pojazdy elektryczne, gdy rynek energetyczny się uspokoi.

Sprzedaż nowych samochodów osobowych i dostawczych z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi w Wielkiej Brytanii zostanie zakazana od 2030 roku.

Jednak najnowsze dane Stowarzyszenia Producentów i Sprzedawców Silników pokazują, że szybki wzrost sprzedaży nowych samochodów z napędem elektrycznym zwolnił w ostatnich miesiącach.

PoprzedniDochodzenie w sprawie podpalenia samochodu na jednej z ulic Southampton
NastępnyKoszt utrzymania: Portsmouth otwiera “ciepłe przestrzenie”