Start Coronavirus Reakcja Southampton na decyzję o przedświątecznym lockdownie

Reakcja Southampton na decyzję o przedświątecznym lockdownie

1226
0

Przyszłość sektora hotelarskiego i detalicznego w Hampshire stoi pod znakiem zapytania po tym, jak brytyjski rząd podjął decyzję o kolejnym krajowym lockdownie.

Puby, restauracje i sklepy, które nie sprzedają żywności będą zmuszone do zamknięcia na co najmniej miesiąc od czwartku, aby powstrzymać alarmujący wzrost liczby zachorowań na koronawirusa. W centrach miast ponownie opustoszeją ulice i parkingi.

Kolejny lockdown zakłóci przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia – tradycyjnie najbardziej dochodowego okresu w roku dla sklepów, pubów i restauracji. Giles Semper, dyrektor wykonawczy Go! Southampton, Business Improvement District (BID) w Southampton, powiedział: „To oczywiście druzgocąca wiadomość dla miejskich firm. Wróciliśmy do pewnego rodzaju normalności, dzięki ogromnym wysiłkom podejmowanym przez sprzedawców detalicznych i operatorów rekreacyjnych / hotelarskich, aby zachować zgodność z przepisami.”

„Najtrudniejszą rzeczą związaną z nową blokadą jest czas– wypada ona na sam środek przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. „Zanim lockdown się skończy, Boże Narodzenie już prawie nadejdzie”.

British Retail Association wskazało na potencjalny wpływ lockdownu na miasta takie jak Southampton. Dyrektor generalny Andrew Goodacre powiedział: „Ta druga blokada jest gorsza dla niezależnych sprzedawców detalicznych, gdyż zbliżamy się do kluczowego okresu świątecznego. Świąteczne zakupy już się zaczynały, a teraz będą odbywać się online.”

„Straciliśmy 25% niezależnych sprzedawców detalicznych po ostatniej blokadzie i bez znaczącego wsparcia sektor zostanie zdziesiątkowany przez dalsze blokady”.

Royston Smith, poseł z Southampton Itchen, dodał: „Wiele firm upadnie, a choroby inne niż Covid-19 pozostaną nierozpoznane i nieleczone”.

Brytyjskie Stowarzyszenie Piwa i Pubów, twierdzi, że wiele pubów i browarów zostanie utraconych, jeśli nie otrzymają niezbędnego wsparcia od rządu.