Start Polecane RCN potwierdza, że ​​pielęgniarki w Southampton nie będą strajkować w grudniu

RCN potwierdza, że ​​pielęgniarki w Southampton nie będą strajkować w grudniu

227
0

Pielęgniarki nie będą strajkować w Southampton w grudniu, potwierdził związek zawodowy.

Royal College of Nursing (RCN) opublikowało listę lokalizacji strajków, które mają wpływ na szpitale w całej Wielkiej Brytanii.

Nawet 100 000 personelu pielęgniarskiego weźmie udział w strajkach w przyszłym miesiącu, ale Southampton nie zostało wymienione jako jedna z tych lokalizacji.

Strajki odbędą się 15 i 20 grudnia.

Na początku tego miesiąca pielęgniarki głosowały za strajkiem w sprawie płacy w całym kraju, a RCN stwierdziła, że ​​działania nasilą się w styczniu, chyba że odbędą się negocjacje.

Rzecznik regionu Southampton powiedział: „Tysiące członków na całym południowym wschodzie głosowało za strajkiem, w tym University Hospital Southampton NHS Trust.”

„RCN stosuje stopniowe podejście do akcji strajkowej, a członkowie w Southampton nie zostaną wezwani do strajku w tej pierwszej fali 15 i 20 grudnia.”

„Dalsza akcja strajkowa zostanie zaplanowana w styczniu, kiedy więcej kwalifikujących się organizacji przyłączy się do strajku”.

Związkowa kampania Fair Pay for Nursing wzywa do podwyżki płac o 5 procent powyżej inflacji.

Według związku aktualne zarobki, które nie odpowiadają inflacji, doprowadziły do ​​niedoborów personelu, które wpływają na bezpieczeństwo pacjentów.

PoprzedniSolent University otwiera spiżarnię żywności w obliczu kryzysu kosztów utrzymania
NastępnyPoparcie dla propozycji ponownego otwarcia linii kolejowej, która została zamknięta w 1966r.