Start Polecane Raport Parlamentu: Żadna angielska rzeka nie jest wolna od zanieczyszczeń

Raport Parlamentu: Żadna angielska rzeka nie jest wolna od zanieczyszczeń

276
0

Nieoczyszczone ścieki, mikrodrobiny plastiku i gnojowica przepływają przez wszystkie rzeki Anglii, zagrażając zdrowiu i przyrodzie, podsumowuje raport parlamentarny.

Największy wkład w ten „koktajl chemiczny” mają firmy rolne i wodne – ostrzega Komisja ds. Audytu Środowiskowego. Cząsteczki opon samochodowych, oleje i mokre chusteczki również zatykają drogi wodne.

Mówi się, że cięcia budżetowe utrudniają Agencji Środowiska powstrzymanie zanieczyszczeń. W odpowiedzi minister środowiska Rebecca Pow skomentowała: „Idziemy dalej i szybciej niż jakikolwiek inny rząd, aby chronić i poprawiać stan naszych rzek i mórz. Z zadowoleniem przyjmujemy raport Komisji ds. Audytu Środowiskowego, który podkreśla wiele obszarów, którymi ten rząd się obecnie zajmuje. „

Wody i brzegi rzek są domem dla bogatego życia roślinnego, rybnego i owadów i mają zasadnicze znaczenie dla bioróżnorodności. Ale chemikalia, tworzywa sztuczne i nadmiar składników odżywczych duszą wodę.

Żadna rzeka w Anglii nie może otrzymać statusu wolnej od zanieczyszczeń, stwierdziła grupa posłów w komisji po miesiącach przesłuchań ekspertów.

Raport zawiera szereg zaleceń dotyczących przeglądu sposobu gospodarowania rzekami w kraju. Sugeruje, że spółki wodociągowe powinny być bardziej karane za odprowadzanie ścieków, a każda rzeka powinna mieć wyznaczone kąpielisko do 2025 roku.

PoprzedniBoris Johnson przeprasza za złamanie restrykcji. Nie poda się jednak do dymisji
NastępnySzef służby zdrowia wzywa opinię publiczną: „Pomóż NHS tej zimy”