Start Wiadomości Ramsay: „Brexit otrząśnie Brytyjczyków z lenistwa”

Ramsay: „Brexit otrząśnie Brytyjczyków z lenistwa”

700
0

Gordon Ramsay uważa, że ograniczenie imigracji pozytywnie wpłynie na brytyjską branżę gastronomiczną.

Ramsay, pochodzący ze Szkocji kucharz i celebryta słynie ze kontrowersyjnych wypowiedzi i ciętego języka. Ostatnio postanowił wypowiedzieć się na temat Brexitu i jego konsekwencji dla brytyjskiej gastronomii.

Kucharz uważa, że Brexit będzie „wielkim kopniakiem dla tych Brytyjczyków, którzy są zbyt leniwi, żeby pracować i tym samym otrząśnie ich ze stagnacji”. Ramsy uważa też, że ograniczenie imigracji z Unii Europejskiej może mieć pozytywny wpływ na przemysł restauracyjny i stworzyć nowe miejsca pracy dla Brytyjczyków oraz dać szansę na rozwój rodzimym talentom – informuje Evening Standard.

– Skala napływu międzynarodowych pracowników potwierdza, że jesteśmy leniwi jako naród. Ludzie zza granicy są gotowi przyjechać i pracować dwukrotnie ciężej, za mniejsze pieniądze – powiedział Ramsay w Radio Times.

Znany na całym świecie szef kuchni dodał, że nie tylko on pozytywnie przyjmuje zmiany, jakie przyniesie Brexit, ale że odbiją się korzystnie dla całego brytyjskiego przemysłu gastronomicznego.