Start Polecane Rada Windsoru chce usunąć bezdomnych na czas ślubu księcia Harry’ego

Rada Windsoru chce usunąć bezdomnych na czas ślubu księcia Harry’ego

745
0

Przewodniczący Rady Windsoru wystosowany do policji list z prośbą, aby na czas ślubu księcia Harry’ego i Meghan Markle usunęli z ulic bezdomnych.

Simon Dudley, Przewodniczący Rady Miasta Windsoru zwrócił się z pisemną prośbą do policji o usunięcie z ulic bezdomnych, którzy jego zdaniem, mogą przedstawić miasto w „niefortunnym świetle”. W liście skarżył się na agresywne zachowanie żebraków i zastraszanie przechodniów oraz na pozostawienie przez nich śmieci na ulicach.

Dudley napisał również na Twitterze, że w Windsorze panuje prawdziwa epidemia bezdomnych i żebraków i wezwał policję, aby „zajęła się tą sprawą przed #RoyalWedding”. Radny dodał też, że bezdomni sami wybrali takie życie i zarabianie na datkach od mieszkańców i turystów jest ich dobrowolną decyzją.

Wpisy Dudley’a zostały skomentowane m.in. przez szefa lokalnej organizacji charytatywnej, który opisał je jako obrzydliwe. Głos w sprawie zabrała również policja, która odpowiedziała politykowi na Twitterze, że jej zadaniem jest ochrona najsłabszych w społeczeństwie, oraz że każda instytucja powinna skupić się na swoich obowiązkach i dbać, by ludzie nie stawali się bezdomnymi.

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle odbędzie się 19 maja 2018 roku w Windsorze.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNHS odwołuje operacje na terenie hrabstwa Hampshire
NastępnyNastolatek zginął w wyniku wypadku na jednej z dróg w Hampshire