Start Polecane Rada Southampton ujawnia ogromne zmiany dla miasta

Rada Southampton ujawnia ogromne zmiany dla miasta

749
0

Bezpłatne parkowanie, grupy zajmujące się naprawą wybojów i sprzątanie centrów dzielnic i parków to tylko niektóre ze środków, które mają zostać wdrożone w całym Southampton w ramach wielomilionowej inwestycji.

Władze miasta planują zainwestować 830 000 funtów w co najmniej jeden nowy zespół, którego zadaniem będzie naprawa wybojów w całym mieście. W sumie 600 000 funtów ma zostać zainwestowanych w sprzątanie dróg, chodników i przestrzeni publicznych w dzielnicach takich jak Shirley, Woolston, Bitterne i Portswood

Dodatkowe 10 milionów funtów ma być wydane na naprawę dróg i chodników. Urząd planuje też zlikwidować niedzielne opłaty parkingowe do końca tego roku. Wieczorne opłaty parkingowe mogą zostać zniesione do czerwca 2023 r.

Na studium wykonalności transportu masowego ma zostać wydanych łącznie 150 000 funtów. Oczekuje się, że prawie 6,5 mln funtów zostanie zainwestowanych w stworzenie 1170 miejsc parkingowych, głównie w osiedlach komunalnych. Prawie 7 milionów funtów zostałoby zainwestowanych w inicjatywy wspierające ofertę brytyjskiego Miasta Kultury.

Plany pojawiają się, gdy konserwatyści, którzy przejęli kontrolę nad radą miasta Southampton w tegorocznych wyborach, przedstawili propozycje budżetowe, które mają zostać uzgodnione przez rząd 19 lipca przed głosowaniem w pełnym składzie rady 21 lipca.

Rada poinformowała, że ​​zamierza zainwestować w sumie 32,4 mln funtów w ciągu najbliższych dwóch lat w ruch, który ma zaowocować co najmniej 13 nowymi miejscami pracy.

PoprzedniSzczepienia przeciw Covid w remizach strażackich w Southampton
NastępnyMinister zdrowia potwierdził zniesienie restrykcji w Anglii od 19 lipca