Start Polecane Rada Southampton przeznaczyła ponad 500 tys. funtów na pokrycie kosztów mieszkaniowych

Rada Southampton przeznaczyła ponad 500 tys. funtów na pokrycie kosztów mieszkaniowych

615
0

Rada Miejska Southampton przekazała w zeszłym roku ponad pół miliona funtów mieszkańcom w potrzebie w ramach dodatkowej pomocy w pokryciu kosztów mieszkaniowych.

Stowarzyszenie Samorządów Lokalnych stwierdziło, że pandemia koronawirusa ujawniła poziom presji na rodziny o niskich dochodach, a wiele rad w Anglii i Walii wydaje więcej niż przyznane im wsparcie, aby pomóc ubiegających się o zasiłek.

Dane Departamentu Pracy i Emerytur pokazują, że Rada Miejska Southampton zapłaciła 780 100 funtów w ramach uznaniowych płatności mieszkaniowych w latach 2020-21. Gotówka przeznaczona jest na zapewnienie osobom już pobierającym zasiłek mieszkaniowy dodatkowej pomocy, takiej jak częściowe pokrycie czynszu lub kosztów przeprowadzki.

Oznacza to, że Rada Miejska Southampton wydała 95% z puli 822 494 funtów przekazanej władzom przez rząd. Przydział ten był o 22% wzrostem w stosunku do roku poprzedniego. Pieniądze pomogły 1686 pretendentom w całym Southampton w latach 2020-21.

W całej Anglii i Walii rady wydały 171 milionów funtów na uznaniowe dopłaty mieszkaniowe, przy czym 103 z 327 wydatków władz lokalnych przekraczało wkład rządu, pomimo wzrostu funduszy o 40 milionów funtów w stosunku do poprzedniego roku.

PoprzedniNarodowa Strategia Żywnościowa: Opodatkowanie cukru i soli oraz warzywa na receptę
NastępnyOgłoszono plany nowego sklepu Aldi w parku handlowym Hedge End