Start Polecane Rada Southampton obiecuje 850 tys. funtów na bezpłatne szkolne posiłki w okresie...

Rada Southampton obiecuje 850 tys. funtów na bezpłatne szkolne posiłki w okresie letnim

437
0

Szokujące dane ujawniły, że ponad 10 000 dzieci w Southampton kwalifikowało się do bezpłatnych posiłków szkolnych podczas pandemii.

Około trzech na dziesięciu uczniów w Southampton otrzymuje bezpłatne posiłki w szkole, a tysiące młodych ludzi dołączyło do listy, gdy Covid przejął kontrolę- tak wynika ze statystyk.

Starając się pomóc słabszym gospodarstwom domowym i finansując bezpłatne posiłki szkolne podczas letnich wakacji – jeden z najgorszych okresów dla potrzebujących rodzin – Rada Miejska Southampton zobowiązała się do przekazania prawie 850 000 funtów na wsparcie rodzin w mieście.

W sumie 847 874 funtów zostanie przeznaczone na sfinansowanie bezpłatnych posiłków szkolnych podczas wakacji letnich i pomoc mieszkańcom miasta w opłaceniu żywności, rachunków i zakup innych niezbędnych rzeczy.

Pieniądze zostały przyznane Radzie Miasta Southampton w ramach rządowej dotacji na wsparcie lokalne Covid. Przewodniczący Rady Radny Daniel Fitzhenry powiedział, że większość dotacji zostanie wykorzystana na sfinansowanie bezpłatnych posiłków szkolnych przez całe lato.

PoprzedniRace For Life powróci do Southampton jeszcze w tym roku
Następny300 GBP i punkty na prawie jazdy za złamanie przepisów dot. e-scooterów