Start Polecane Rada Miejska Southampton straciła w zeszłym roku 5 mln funtów dochodu z...

Rada Miejska Southampton straciła w zeszłym roku 5 mln funtów dochodu z podatku lokalnego

377
0

Rada Miejska Southampton straciła w zeszłym roku 5 milionów funtów dochodu z podatku lokalnego „z powodu Covid-19”.

Dane z raportu Instytutu Studiów Podatkowych (IFS) pokazują, że Rada Miejska Southampton prognozowała, że ​​zbierze łącznie 120,9 miliona funtów z podatków lokalnych w latach 2020-2021 – o 3,2 procent więcej niż rok wcześniej.

Oczekiwany dochód z pobierania podatku lokalnego w pierwszej połowie roku wyniósł 67,6 mln GBP, ale zebrano zaledwie 62,8 mln GBP. Oznacza to, że rada zebrała około 4,8 miliona funtów mniej, niż planowała w pierwszych dwóch kwartałach.

Rada Miasta Southampton stwierdziła, że ​​strata jest spowodowana opóźnieniami w płatnościach od niektórych mieszkańców z powodu pandemii koronawirusa. Poza tym Rada twierdzi, że w związku z pandemią obniżono rachunki dla osób w wieku produkcyjnym ubiegających się o alimenty od samorządów lokalnych.

Różnice w wysokości podatku lokalnego pobranego w pierwszej połowie 2020-21 są zróżnicowane regionalnie. Liczba ta spadła o 1,4% w Londynie w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej, ale wzrosła o 1,7% na południowym zachodzie.

Na południowym wschodzie dochód wzrósł o 1,7 procent – ale według IFS wszelkie wzrosty były nadal znacznie mniejsze niż oczekiwano przed kryzysem Covid-19.

PoprzedniPonad pół miliona funtów przyznano na walkę z samotnością w Hampshire
NastępnyPonad połowa brytyjskich pracodawców planuje rekrutację