Start Polecane Rada Miasta zarabia 2 mln funtów rocznie na biletach parkingowych i mandatach

Rada Miasta zarabia 2 mln funtów rocznie na biletach parkingowych i mandatach

442
0

Ujawniono, że Rada Miasta Southampton zgarnęła prawie 2 miliony funtów w ciągu roku za mandaty parkingowe i mandaty za jazdę na pasach przeznaczonych dla autobusów.

Dane liczbowe pokazują, że rada wydała prawie 90 000 ustalonych kar w okresie od maja 2018 r. do maja tego roku.Spośród nich ponad 65 000 dotyczyło przestępstw związanych z parkowaniem, a ponad 22 000 wydano dla kierowców złapanych na pasach autobusowych w Southampton.

Sama grzywna za jazdę na pasach dla autobusów spowodowała, że ​​rada zarobiła ponad 500 000 funtów – o 150 000 funtów więcej niż w 2017 roku – podczas gdy mandaty parkingowe przyniosły radzie prawie 1,5 miliona funtów dochodu.

Liczby te skłoniły posła Southampton Itchen, Roystona Smitha, byłego przewodniczącego rady miasta, do opisania obecnej rady jako „nieprzyjaznej kierowcom”. Konserwatywny poseł powiedział: „Rada Southampton jest prawie najbardziej radykalną radą przeciwko kierowcom niż żadna inna w całym kraju.To ta sama rada, która próbowała pobierać opłaty za niektóre pojazdy w wysokości 100 £ dziennie za wjazd do miasta.”

Liczby wzbudziły również obawy ze strony grupy motoryzacyjnej AA.Jack Cousens, dyrektor ds. polityki drogowej dla AA, powiedział: „W czasach, gdy fundusze władz lokalnych są dalej zmniejszane, nic dziwnego, że kierowcy stają się celem, aby pomóc wypełnić dziurę w budżecie rady.

PoprzedniWzrost liczby osób, które zarejestrowały się do głosowania
NastępnyNowy park rozrywki o wartości 250 000£ został oficjalnie otwarty w Southampton