Start Polecane Rada Miasta zainwestuje miliard funtów w przekształcenie Southampton

Rada Miasta zainwestuje miliard funtów w przekształcenie Southampton

930
0

W ciągu najbliższych pięciu lat Southampton City Council zainwestuje prawie 1 miliard funtów w przekształcenie miasta i poprawę usług.

Rada Miasta ujawniła swój plan inwestycyjny do 2025 roku. Część Bitterne, jak również Outdoor Sports Centre mogą zostać poddane gruntownej przebudowie. Plany dotyczące centrum sportowego i Bitterne należą do kilku projektów, które szefowie miasta zamierzają zrealizować do 2025 roku.

Zgodnie z propozycjami w Bitterne Precinct powstanie nowoczesne centrum rozrywki, biblioteka i usługi zdrowotne.Koszt projektu wyniósłby 32,9 miliona funtów, a dodatkowe 16,9 miliona funtów ma zostać zainwestowane w modernizację Outdoor Sports Center. Szczegóły obu programów nie zostały jeszcze ujawnione.

Przewodniczący Rady Christopher Hammond powiedział, że rada postanowiła inaczej podejść do tegorocznego budżetu i opracowała pięcioletni plan, w którym w ciągu pięciu lat zainwestuje w mieście łącznie 981 mln funtów.

Zgodnie z planami 21 milionów funtów zostanie wydanych na działania mające na celu walkę z zanieczyszczeniami i realizację planu Zielonej Karty Miasta, a 2,5 miliona funtów zostanie przeznaczone na poprawę chodników w całym mieście.

Przywódcy obywatelscy również proponują wydać łącznie 1,5 miliona funtów na dodatkowe działania związane z czyszczeniem ulic i egzekwowaniem śmieci, a 250 milionów funtów na ulepszenie mieszkań komunalnych.

Propozycje budżetu i plan inwestycyjny zostaną omówione przez radę 26 lutego.

PoprzedniMieszkańcy Romsey chcą więcej funkcjonariuszy policji na ulicach miasta
NastępnyPrimark ostrzega, że może mieć problemy z dostawami towaru z Chin