Start Polecane Rada miasta wyjaśnia przyczyny powodzi na jednej z głównych dróg Southampton

Rada miasta wyjaśnia przyczyny powodzi na jednej z głównych dróg Southampton

1639
0

Dwie główne drogi Southampton zostały zamknięte z dnia na dzień z powodu powodzi.

Millbrook Road West została zamknięta w obu kierunkach z powodu wody na drodze. Zamknięcie miało miejsce w czwartek rano, blokując drogę od Regents Park Road do Mountbatten Way po ulewnych opadach.

Thomas Lewis Way również została zamknięta z powodu powodzi.Zamknięcie miało miejsce między Bevois Valley Road i St Denys Road. Droga została ponownie otwarta w czwartek po południu.

Zaledwie sześć tygodni temu Millbrook Road West została także zamknięta z powodu powodzi. Od tego czasu Southampton City Council wydał oświadczenie, w którym twierdzi, że sytuacja jest „złożona”, jeśli chodzi o infrastrukturę będącą własnością wielu innych interesariuszy, w tym Associated British Ports (ABP) i Southern Water, a nie Southampton City Council. Obszar, w którym występuje powódź, to punkt, w którym wiele ścieków powierzchniowych odprowadzających duże obszary Freemantle spotyka się i wpada do rury pod linią kolejową. Do jednej komory dostępowej dochodzą dwa kanały wód powierzchniowych, w których najpierw pojawia się powódź. Łączą się one z innym kanałem wód powierzchniowych, należącym do Southern Water, przed podłączeniem do rury należącej do Associated British Ports (ABP).Rura ta jest następnie osuszana przez pobliską pompownię, której właścicielem i operatorem jest ABP.

Rzecznik rady powiedział: „Będziemy nadal współpracować z partnerami, aby spróbować znaleźć realne rozwiązania tego złożonego problemu, który powoduje wysoce destrukcyjne powodzie w tej lokalizacji.

PoprzedniSieć sklepów Mothercare ogłasza zamknięcie
NastępnyAplikacja o Settled Status: spotkanie informacyjne