Start Polecane Rada Miasta wyda 125 tys. funtów na kontrowersyjne blokady bezpieczeństwa

Rada Miasta wyda 125 tys. funtów na kontrowersyjne blokady bezpieczeństwa

603
0

Rada Miasta Winchester zamierza wydać 125 tys. funtów na nowe środki bezpieczeństwa, aby zastąpić kontrowersyjne szare bloki na Winchester High Street.

Radni przedstawili plan zastąpienia barier zainstalowanych w centrum miasta ubiegłej zimy, bardziej trwałym rozwiązaniem. Zgodnie z planem Rada Miejska sfinansowałaby większość pracy, wydając 75 tys., podczas gdy Rada Hrabstwa Hampshire sfinansowałaby pozostałe 50 tys. Bariery, które obecnie znajdują się na High Street zostały zainstalowane w Winchester w obawie, że miasto może stać się miejscem ataku terrorystycznego, podobnie jak to miało miejsce w Nicei w 2016 roku.

Po ataku w 2016 roku, a następnie w ubiegłym roku w Westminster i Barcelonie, gdzie samochody ciężarowe wjechały w tłum ludzi, radni miasta szukali rozwiązania, jak zabezpieczyć mieszkańców przed ewentualnym atakiem. Teraz miasto planuje zastąpienie tymczasowych barier stałym rozwiązaniem, czyli wprowadzeniem słupków, specjalnych donic i siedzeń, które spełniałyby także funkcje zabezpieczeń.