Start Polecane Rada Miasta Southampton wydała 500 000 funtów na pomoc gospodarstwom domowym

Rada Miasta Southampton wydała 500 000 funtów na pomoc gospodarstwom domowym

505
0

Rada Southampton wypłaciła w zeszłym roku 514 000 funtów na pomoc ludziom borykającym się z kosztami mieszkaniowymi z powodu reform socjalnych.

Wiodący Think Tank ostrzegł, że konieczne będzie podjęcie dalszych działań, aby pomóc borykającym się z problemami najemcom, ponieważ od początku pandemii koronawirusa w całym kraju setki tysięcy osób straciły stałe źródło dochodów.

Dane Departamentu Pracy i Emerytur pokazują, że Rada Miejska Southampton wypłaciła 657 800 funtów uznaniowych płatności mieszkaniowych wnioskodawcom w roku poprzedzającym marzec. Z tego 514 500 funtów przeznaczone zostało na pomoc ludziom, którzy mieli trudności z powodu reform systemu opieki społecznej.

Rada Eastleigh zapłaciła 160 200 funtów uznaniowych płatności mieszkaniowych, rada miasta Winchester zapłaciła 158 300 funtów, a Fareham 111 000 funtów. Płatności są przyznawane osobom, które kwalifikują się do zasiłku mieszkaniowego lub elementu mieszkaniowego Universal Credit i które borykają się z kosztami mieszkaniowymi.

Każdego roku rząd wyznacza finansowanie DHP dla władz lokalnych, przy czym rady muszą sięgać do własnych funduszy, jeśli zapotrzebowanie przekracza ich przydział.