Start Polecane Rada Miasta Southampton ujawniła propozycje budżetowe

Rada Miasta Southampton ujawniła propozycje budżetowe

436
0

Zaprezentowano plany podwyżki podatków lokalnych i wielomilionowych inwestycji w celu wsparcia mieszkańców potrzebujących pomocy i naprawy dróg w Southampton.

Od kwietnia podatek lokalny w mieście może wzrosnąć o 4,99% – przy czym 3% podwyżki ma być przeznaczone na wsparcie opieki społecznej dla dorosłych. Oznacza to, że ogólna opłata dla gospodarstw domowych z grupy D może wzrosnąć z 1566,18 GBP do 1644,39 GBP – wzrost o 78,21 GBP.

Władze miejskie planują również zainwestować 8,3 miliona funtów w ulepszenie dróg i odnowienie chodników. Oczekuje się, że łącznie 11 milionów funtów zostanie zainwestowanych w opiekę społeczną dla dorosłych, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu.

Planuje się również zainwestowanie dodatkowych 10 milionów funtów w usługi dla dzieci poprzez szereg inicjatyw, takich jak rekrutacja i szkolenie większej liczby pracowników socjalnych.

Wiadomość pojawiła się, gdy Rada Miasta Southampton przedstawiła swoje propozycje budżetowe na rok 2021/22. Władze oświadczyły, że nie ma planów zwolnień ani cięć w głównych usługach.

Usługi pierwszej linii również mają być chronione, powiedzieli przywódcy miast, wyjaśniając, że oszczędności zostaną osiągnięte dzięki zarządzaniu wakatami i tymczasowymi kontraktami, które mają wygasnąć w tym roku.

Ostateczna decyzja w sprawie proponowanego budżetu zostanie podjęta 25 lutego na pełnym posiedzeniu Rady.